Служба Спасения Студентов

Диссертации, дипломные, курсовые на заказ

  • +38 (063) 626-30-90
  • (Telegram, Viber)
  • kursach.ck.ua@gmail.com
Блог » 2020 » Декабрь » 16 » Навчання на очній та заочній формі – плюси і мінуси. Частина 2

Навчання на очній та заочній формі – плюси і мінуси. Частина 2

В першій частині статті нами було розглянуто плюси та мінуси навчання на очній формі , дано її чітку характеристику та зроблено загальний висновок

В другій частині розглянемо заочно форму,  визначимо її характерну рису та  , для початку дамо чітке визначення згаданого поняття

Заочна форма навчання  -  одна із форм  , яка передбачає самоосвіту та компоненти очної освіти . Дана форма навчання користується популярністю у тих людей,  які вже мають певну освіту і бажають підвищити свій профіль , або  ж отримати спеціальність, яка буде поповнювати вже раніше отриману .

Також заочна форма допомагає отримати вищу освіту тим людям, які через певні причини не можуть навчатися очно , наприклад, за станом здоров’я або коли вже мають власну родину .

Основною характерною рисою даної форми навчання є її фазність. Розглянемо дану рису більш детально .

Фазність – передбачає приїзд на настановчу сесію в чітко встановлений  , період , який визначається  вишим навчальним закладом. Кожний ВНЗ самостійно встановлює час прибуття на сесію.

Під час настановчої сесії студент відвідує пари та лекції з відповідних предметів ,які передбачені навчальною програмою обраного факультету.

Під час настановчої сесії студенти заочного відділення,  отримують певні завдання  від кожного викладача,  а також рекомендації по їх виконанню та допоміжний список літератури.

По закінченню періоду настановчої сесії студент повертається додому та починає виконувати раніше отримані завдання .

Через певний період часу студенту потрібно з’явитися на заліково –екзаменаційну сесію ,яка передбачає складання екзаменів та заліків з відповідних предметів , здачу раніше отриманих завдань . Під час заліково -екзаменаційної сесії відбувається начитка інформації для наступного сесійного періоду

В деяких вищих навчальних закладах настановчу та заліково – екзаменаціну сесіію поєднують . Тобто студент приїздить на сесію , відбувається начитка лекційного матеріалу,  а через декілька дні складання іспиту, заліку або іншої форми контролю з відповідного предмету.

Серед плюсів заочної форми можна виділити велику кількість вільного часу , яка дає можливість працювати або навчатися очно за іншою спеціальністю, тобто отримувати дві вищі освіти майже одночасно . Що є суттєвою перевагою на ринку праці.

До мінусів даної форми навчання можна віднести відсутність можливості повністю поринути в навчальній процес та отримати весь спектр необхідних знань .

Одним з мінусів є також той факт, що 90 % навчального матеріалу  студент має засвоїти та опрацювати самостійно. Тобто потрібне чітке планування та самоорганізація.

Можна дійти висновку , що заочна форма навчання має свою характерну рису яку потрібно враховувати при виборі такої форми навчання. А також свої переваги та недоліки , які потрібно розуміти та брати до уваги. 

Просмотров: 53 | Добавил: Администрация | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]